Benned is felmerült már ez a kérdés? Foglalkoztat minket, hogy mi az ideális hajmosási gyakoriság, ami jó a haj egészsége és szépsége érdekében? Mi az a pont, amikor már sokat vártunk a hajmosással? Milyen sampont kerülj el messziről? Miután a bőrön keresztül több anyag felszívódik, mint a tápcsatornán, nem mindegy mivel mosod és ápolod, fested a hajadat.
Mennyi az egészséges hajmosás?
Az, hogy milyen gyakran kell hajat mosni, több tényező is befolyásolja. A hajtípustól függ: zsíros, korpás, száraz haj. Mindegyik másik ápolást igényel. Jó tudni, hogy a túl gyakori hajmosás fakóvá teszi a hajat. A túl ritka hajmosás zsíros tapintásúvá teszi a hajunkat, akár kellemetlen szagot is áraszthat.
Mi a legjobb neked?
Átlag embereknek, akiknek nem zsítosodik a hajuk és nem kezelik kémiai anyagokkal a heti egyszeri hajmosás ajánlott.
Akik kémiai anyagokkal kezelik a hajukat, dauer, hajfesték (nem henna, ami ápolja) szőkítőpor. Érdemes ritkábban hajat mosni és kímélő, nem szárító sampont választani.
Zsíros fejbőr esetén 3-4 naponta kell hajat mosni. A túl gyakori hajmosás több faggyú termelésre ösztönzi a bőrt, így még zsírosabb lesz a haj. Ezt a hajmosás elnyújtásával lehet picit javítani.
Hajápolók, amik megszüntetik a fejbőr problémákat.
Vannak olyan természetes ajurvédikus hajápolók, amik 2 hónap alatt megszüntetik a fejbőr problémákat, túlzott faggyú termelést, fejbőr korpásodást, nagyon száraz, töredező hajszálakat. Megakadályozzák az extrém hajhullást, visszaállítják a haj természetes egészségét. Még a makacs psoriázis ellen is bevetheted. Fontos, csak akkor hatásosak, ha hetente, kéthetente alkalmazod, hajpakolás formájában! Ezek a hajápolók az Amla por, Bhringaraj por, Tulsi por, Cassia por, henna hajfesték. Itt találod a részletes leírást és a használati útmutatót: https://hennahaj.hu/vitaminok-163/novenyi-porok-171
Samponok, amiket kerülj:
A SLS (sodium laury sulfate) tartalmú samponok! Minden SLS:
- Sodium Lauryl Sulfate (SLS)
- Sodium Laureth Sulfate (SLES)
- Ammonium Lauryl Sulfate (ALS)
- Ammonium Laueth Sulfate (ALES)
Ez a habképző anyag annyira erősen irritálja a hajat, hogy sokszor allergiát vált ki. Hennával festett hajon egyenesen tilos, ezt használni! Szilikon tartalmú sampon, ami lerakódást képez a hajszálon és elzárja, megfojtja a hajat. Tartósító szerek: DEA, TEA, BHT. Kőolaj származékok, vazelin, parafinwax, mineral oil és wax, paraffium liquidium pertolatum. Mivel a modern samponok folyékonyak, ezért az olaj és a víz fázishoz szükséges emulgeátorokat használni. Emulgeátorok EDTA (Triethanol amine).
Sajnos ezek az anyagok eltömítik a porusokat és olyan fejbőr problémákat okoznak, mint a bőrgyulladás, ekcéma, sömör, szeborrea, rozácea, zsírosodás, fejbőr hámlás.
Ezek a problémák és a bio, egészséges szemlélet mód vezetett oda, hogy amikor fodrász voltam, váltottam és lecseréltem minden vegyszert az egész Szalonban. Több mint 10 éve hennás hajfestékekkel kezdtem el dolgozni. Most webáruházban és oktatással osztom meg a tudásomat. Itt találod a henna növényi hajszíneket: https://hennahaj.hu/
Érdekel a henna? Kérj hajszín tanácsadást, most ingyen!
Szép és egészséges hajat kívánok!
Brigi
Megjegyzések
Megjegyzés küldése