C vitaminnal el lehet távolítani a vegyi festéket a hajról. Ez egy kíméletes és praktikus módszer. Nagyon szeretem alkalmazni, mert nem szükséges a szőkítőpor, hogy megszabaduljunk a festéktől. Így a hajszerkezet nem sérül.
Hennával festett hajon is lehet alkalmazni. Bár egy kicsit nehezebben oldja a hennát. A henna erősen kötődik a hajszálhoz. Ezért nehezebben világosít rajta a c-vitamin.
Henna hajszíneinket itt találod:
Praktikus azoknak, akik át szeretnének térni a hennás hajfestésre. Nem kell kivárni a három hónapot.
A nagyon sötét hajszíneknél többször is lehet alkalmazni. A hajvégekben a sok festés miatt rengeteg a festék, ezt nehezebb leszedni. Mindig egészséges fejbőrön használjuk. A sérült, sebes bőrt megmarja. Figyelj, hogy ne legyenek sebek a fejbőrödön.
Hogy alkalmazzuk?
- Szükségünk lesz c vitaminra ( aszkorbinsav, gyógyszertárba megvehető)
- Vegyszermentes, bio samponra.
- Fóliára (folpack)
Keverj össze egy tálban 2-3 evőkanál sampont, meleg vízzel és egy tasak c vitamin porral. Ezt a keveréket jól oszlasd el a száraz hajon. Hogy mindenhova jusson mi egy kevés vizet is szoktunk hozzá tenni. Tűzd fel a hajad és tekerd be fóliával. Hagyd pihenni 3-4 órát ezután jó alaposan öblítsd le. Mosd meg samponnal. Végezetül tegyél rá hajpakolást, 10 percig vagy tovább is rajta hagyhatod. Ez után öblítsük le a hajat almaecettel, amit nem kell kimosni. Hetente maximum 2x alkalmazható. Utána mindig hidratáljuk a hajat, mert a c-vitamin szárít egy picit. Hosszabb hajra, több zacskó por is kellhet.
Ha nem érted el a kívánt színt 2-3 nap múlva megismételheted a kezelést. Teljesen nem tudja kiszedni az összes festékmaradványt a hajból. A legutolsó festés kémiai maradványait távolítja el.
Van aki érzékenyebb a citromra. Ha csípi a fejbőrödet, inkább ne alkalmazd. Tegyél rá balzsamot vagy sheavajat, hogy ápolt maradjon a hajad és a bőröd.
Tévhit, hogy c vitaminnal világosítható a természetes hajszín.
Ezután a kezelés után már lehet azonnal hennával festeni.
Henna hajfesték eltávolításáról itt olvashatsz:
2022 Újdonság:
Mostanában a henna nagyon erős a szőke színeknél , sárgás eredményt kapunk. Ez lehet azért, mert nyári szüretelésű a henna levél, ami sokkal erősebb színt eredményez. Ebben az esetben is lehet alkalmazni a c-vitaminos pakolást. Sok esetben, már egy alkalom után, szépen leszedi a sárgás részeket. De legtöbb esetben az okozza a sárga eredményt, hogy nem tartják be a henna festési szabályait: 50 fokos tea, nem melegebb, 30 perc hatóidő szőke henna hajfestéknél.
Ha az egész hajad nagyon vöröses és henna hajszínt szeretnél váltani, akkor több alkalommal is ráteheted a c-vitaminos pakolást. A hajadnak nem ártasz vele.
Jó hennás hajfestést!
Lázár-Beláz Brigitta
Rólam röviden:
2013-ota foglalkozom hennás hajfestéssel, kezdetben hennás fodrászként dolgoztam vele. A Szalonunkban 7 hennás fodrászt tanítottam be a henna hajfestésre. 2021-óta megnyitottam a henna webáruházat, hogy több mindenkinek tudjak segíteni a neki való henna szín festésében.
Keresek olyan fodrászokat, akik nyitottak és szeretnék megtanulni a növényi hajfestési módot.
Szia! Nagyon köszönöm ezt a sok hasznos információt! Öröm olvasni a sok tapasztalatot és nézegetni a szebbnél szebb képeket a munkáidról 🙂 Én most váltok hennára már a pihentetésből 1 hónap lement. Azt szeretném kérdezni hogy elvileg 3hónap a várakozás. Ha megcsinálom az aszkorbinsavas pakolást ez mennyivel rövidülhet? Illetve az hogy ami itt szerepel a képen hajszín hogy tudnám elérni? Az én hajam hamvas sötétszőke vagy őzbarna nagyon kevés ősz hajszállal. Köszönöm a segítségedet.
VálaszTörlésKedves Szela! Elkeveredett a kérdésed az éterbe. Most találtam rá. Elnézést kérek ezért. Gondolom már hennázod a hajad. Ezt a színt csak henna használatával lehet elérni. Küldj képet, hogy milyen lett a hajad. Köszönjük! :)
VálaszTörlés