Pikkelysömör (pszoriázis) a bőr fokozott elszarusodásával járó nem fertőző betegsége. Sajnos úgy tartják nem gyógyítható. A test bármelyik részén megjelenhet, a fejbőrön is.
Pikkelysömör elleni por keverékünkkel pár alkalom után szépen helyre jön a bőr. Nem hámlik, sima és egészséges felületet kapunk. Ezt a termékünket webáruházunkban még nem vásárolhatod megvásárolhatod. Engedélyezés alatt áll.
Holt tengeri ásványok:
Természetes fertőtlenítő és összehúzó tulajdonságú. Segít a gyulladások csökkentésében. Az orvostudomány által ismert leghatásosabb terápia. Ezzel a terápiával lehetséges a teljes gyógyulás.
Eddigi tapasztalatok alapján tényleg nagyon hatásos. De lehet bármilyen belső kiváltó ok ami miatt vissza jöhet. Semmi baj ebben az esetben is pár kezelés után elmúlik.
Tulsi levél por - leírás és javaslatok
A Tulsi (szent bazsalikom, indiai bazsalikom) gyógyító hatásai elismertek, az ayurvéda gyógyászat ősrégi idők óta használja. Vitaminokban, flavonoidokban, antocianinokban és fenolos savakban gazdag.
A kozmetikában fertőzésgátló, méregtelenítő, antioxidáns, gyulladásgátló és tisztító hatásáért értékes. Bőr és fejbőr bántalmak és betegségek széles skálájának a kezelésére és ápolására szánt készítményekben nyert alkalmazást.
Származási hely: India
Összetevők (INCI): ocimum sanctum leaf powder
Tulajdonságok:
- baktériumellenes, tisztító, méregtelenítő hatású
- korpaellenes
- gyulladásgátló, antioxidáns hatású
- tónusjavító és élénkítő hatású
- viszketegség és irritáció esetén csillapító hatású
Nézzük mi a pikkelysömör:
A pikkelysömör (orvosi nevén psoriasis, magyaros átírással pszoriázis) olyan bőrgyógyászati betegség, mely a bőr szarutermelő sejtjeinek (keratinocyták) túlburjánzásával, fokozott működésével, ezáltal a bőr elszarusodásával jár.
Minden életkorban, férfiak és nők is érintettek lehetnek. Leggyakrabban 20-30 éves személyeken jelentkezik először, de előfordulhat bármely életkorban (gyermekkorban és öregkorban) is. Ma Magyarországon kb. 200 000 psoriasisos beteg él. Oka jelenleg még nem teljesen tisztázott, a betegség kialakulásában belső (genetikai) és külső (környezeti) faktorok hatása egyaránt szerepet játszik.
A pikkelysömör kórtanának alapja a szervezet túlzott gyulladáskészsége. A betegség leginkább időről időre gyógyuló majd újra kiújuló formában zajlik. Ritkábban egy fellángolás észlelhető az élet folyamán, a legtöbb esetben fokozatosan súlyosbodik a kórkép. A betegség nem gyógyítható, a terápia célja a tünetmentesség elérése vagy a fellángolási időszakokban a gyulladás kiterjedésének, súlyosságának csökkentése. Ez gyógyszerekkel, fénykezeléssel és a megfelelő életmód kialakításával (diéta, napfény, kozmetikumok) érhető el.
A betegség okai, rizikófaktorai
A pikkelysömör és az arra való hajlam genetikailag meghatározott, bonyolult szabályok szerint öröklődik. Amennyiben az egyik szülő pszoriázisos, a gyermek 20-30 százalékos eséllyel lesz érintett, mindkét szülő betegsége esetén az esély 60-70 %-ra nő.
A meglévő hajlam esetén minden beteg esetében más-más környezeti hatások provokálják a betegség fellángolását, de előfordul, hogy nincs azonosítható ok:
- lázas megbetegedés, idült gyulladásos folyamatok - pl. fertőzések, napégés;
- egyes gyógyszerek - pl. a magas vérnyomás kezelésében alkalmazott béta-blokkolók, lítium;
- hormonális tényezők - pl. hölgyek esetében menstruációs ciklus;
- táplálkozási faktorok - egészségtelen táplálkozás, alkoholfogyasztás;
- irritatív anyagok - pl. egyes kozmetikumok, vegyszerek;
- a stressz jelenléte, érzelmi megterhelés.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése